16 Şubat 2012 Perşembe

Öngörülemeyen trafik durumu

Ben bu İstanbul trafiğini anlayabilmiş değilim. Şu beş senelik okula gidiş gelişimde yaşadığım yol maceraları ve buna bağlı olarak oluşturduğum yol ve trafik görüşlerim hala daha beni yaya bırakabiliyor. Dün altı buçuk sıralarında E5'te uçarak giden mecidiyeköy otobüsü bugün nasıl olur da okmeydanından sonra trafiğe girebilir. İş çıkışı trafiği diye düşünebilirsiniz evet de dün açık olan yol neydi o zaman?

Şöyle ki mecidiyeköy edirnekapı arası yol düşünüldüğünde yol açık olsa bile haliç köprüsünde yol daraldığından köprü girişinde yolun yoğunlaşması mantıklı. Köprü bir anda hızlanarak gitmemiz de tamam. E ondan sonra ayvansaraya gelince bi anda daha da hızlanarak açık yolda gitmemize ne demeli ne oldu onca bekleyen araba?

Zaten kıç kadar sapaktaki trafiğe diyecek laf yok. Ama sapak trafiğinin (evet yol ayrımındaki araç yoğunluğu) bir diğer önemli faktörüyse sürücü kararsızlığı ve yol bilmezliğidir. Soldaki yoldan gidecek belli son dakika olmuş hala sağdan devam ediyor adamlar, cık cık çok ayıp. Sonra bi anda aklına gelip diğer tarafa geçmeye çalışırken bu şekilde 10 araç o an aynı olayı yapınca yol ağzı oluyor trafik. Yapmayın etmeyin böyle şeyler hızlı hızlı gidelim evimize...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder